top of page

BAĞLAMA RİTÜELİ NASIL YAPILIR

Bağlama ritüeli, Kadim ritüel kitaplarında en çok yer edinen ve geçmişten günümüze büyük ilgi görmüştür ve çiftler arasında zamanla ortaya çıkan soğuklukların ortadan kalkması ve iki kişinin gönül bağı kurmasında etkilidir. Eşler arasında muhabbeti ve yakınlığı artıran bağlama ritüelleri, sadece evli çiftlere uygulanan bir manevi ritüel değildir. Bağlama ritüeli çeşitlerine göre sevgililere ve hatta platonik aşıklara bile uygulanabilmektedir. Ancak her manevi ritüelde olduğu gibi bağlama ritüellerini aktif hale getirerek yaşama tesir etmesini sağlamak için de birtakım ruhani uygulamaların başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.  

 

 

Bağlama ritüeli Nedir? Bağlama ritüeli Nasıl Tespit Edilir? 

Genelde uzun süre evli olan kişiler belli bir zaman sonra problemler karşılaşırlar bunun için bu ritüel ilk tercihiniz olacaktır. Evine gelmeyen bir koca veya kadını kendinize ve evinize bağlamak için yaptıracağınız bu ritüel sayesinde hayatınız daha güzel olacaktır.

Bağlama ritüeli Nedir? 

Adından da anlaşılacağı üzere bağlama ritüeli, iki kişi arasındaki muhabbet ve gönül bağlarını güçlendiren, çifti birbirine bağlayan ve yakınlaştıran bir manevi uygulamadır. Havas ve ledün ilimlerinde kendine çokça yer bulan bağlama ritüelleri, özellikle Anadolu’nun kadim uygarlıklarından kalan gelenekler içinde de yer almaktadır. Bugünkü örf ve adetlerimizde de bağlama ritüellerinden kalan bazı batıl inanışları da görmek mümkündür. Ancak tam anlamıyla işleyen ve insanlar üzerinde tesir gösteren bir bağlama ritüeli yapabilmek için, ritüel kitaplarından ve nefesi kuvvetli medyum hocalardan destek alınması faydalı olacaktır.  

Bağlama ritüeli Çeşitleri Nelerdir? 

Havas ilimlerinden alışık olduğumuz pek çok ritüel çeşidinde olduğu gibi bağlama ritüellerinde de çeşitler bulunmaktadır. Sevgilileri veya birbirini tanımayan kişileri bile bir ömür boyu asla ayrılmayacak şekilde birbirine yakınlaştıran, eşler arasındaki muhabbeti ve cinsel çekilimi artıran bağlama ritüeli çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en popüleri resimle bağlama ritüeli olup, diğer bağlama ritüelleri çeşitlerinden bazıları şunlardır: 

  • Kırmızı mumla yapılan bağlama ritüeli 

  • Kaşıkla yapılan bağlama ritüeli 

  • Nohut tanesiyle yapılan bağlama ritüeli

  • Sabunla yapılan bağlama ritüeli 

  • Eşleri bağlama ritüeli 

  • Giden sevgiliyi geri getirme ritüeli

  • Kocayı bağlama ritüeli 

  • Gece yapılan bağlama ritüeli

  • Adet kanıyla yapılan bağlama ritüeli

  • Deve derisiyle yapılan bağlama  ritüeli

Bağlama ritüelini Kimler Yapar? 

Bağlama ritüeli kadim gelenekten günümüze kadar sirayet etmiş manevi ritüeller ve uygulamalardan oluşmaktadır. Bağlama ritüeli yaptırmak isteyen herkes bu alanda havas ilimleriyle ilgilenen kişilerin yardımına başvurabilir. Havas ilimleri ya da ledün ilimleri, ruhani alanda bizim boyutumuz dışındaki varlıklardan destek alınarak yapılan veya yaptırılan işleri kapsamaktadır. Bu yüzden farklı boyuttaki varlıklarla iletişime geçme becerisine doğuştan sahip veya sonradan kazanmış olan medyum hocalar, bağlama ritüeli başarılı şekilde gerçekleştirebilmektedir. Anadolu kasabalarındaki kara büyücüler ve kadim büyü kitaplarına sahip olan yaşlı kişiler de zaman zaman bağlama ritüeli  yapmalarıyla ünlenmiştir. Tüm bunların dışında isteyen kişiler kendi başlarına da ruhani ritüeller uygulayarak bağlama ritüeli gerçekleştirebilirler.  

Bağlama ritüeli Ne Zaman Etki Gösterir? 

Bağlama ritüelinin pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Özellikle iç Anadolu’daki köy ve kasabalarda sık görmeye alışkın olduğumuz bağlama ve aşıkları bir araya getirme ritüelini , uygulama biçimine göre birbirinden farklı tesirlere ve etki süresine sahiptir. En güçlü bağlama ritüelinden biri olarak kabul edilen manevi ritüeller arasında kadının adet kanı ile yapılan bağlama ritüeli gelmektedir. Örnek olarak bağlama ritüeli  regl kanı ile yapıldığında çok hızlı şekilde etki göstermektedir. Bu ritüelin uygulamasını başarılı bir şekilde ve hatta medyum desteği ile gerçekleştiren kişiler, 3 gün içinde istedikleri sonuçlara ulaşabilmeyi kendi gözleriyle test edebilmektedir. Bunun dışındaki bağlama ritüellerinde ortalama 1 haftadan 3 haftaya kadar değişen sürelerde bağlama ritüellerinin tesir edip etkisini göstermeye başladığı bilinmektedir.  

Bağlama ritüellerii Nasıl Yapılır?

Bağlama ritüeli akritüeli  arasında yer alır ve iyi niyetli ritüeli  olarak bilinir.

Genellikle aile içi problemleri gidermek, ailedeki kopuklukları yok etmek için uygulanan ritüeldir.

Ancak iyi niyetli bir ritüel olsa da yine de işinde uzman kişiler yardımı ile yapılmalıdır. Aksi taktir de kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Bu ritüeli sayesinde aralarına soğukluk girmiş eşlerin sorunu çözülebilir. Aynı zamanda bu ritüeli  ebeveynler ve çocuklar içinde yapılabilmektedir.

bottom of page